Житомирська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України
RSS
Вітаємо   

Меню сайту

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 ЦСФП 

Організація навчального процесу в Центрі спеціальної фізичної підготовки (далі Центр) спрямована на вдосконалення методичної та практичної підготовки фахівців, відповідальних за організацію та проведення фізичної підготовки і спортивної роботи з особовим складом у структурних підрозділах і установах правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб України (далі - правоохоронні органи). В ході навчання слухачі підвищують педагогічну майстерність, ознайомлюються із новітніми ефективними формами та методами організації навчального процесу. Всі заняття повинні мати практичну спрямованість, забезпечувати нерозривний зв'язок навчання з виконанням службових та професійних обов’язків правоохоронців.

Типові плани та програми навчання розроблені з урахуванням вимог кваліфікаційних характеристик штатних фахівців та виконання функціональних обов’язків позаштатним громадським активом – спортивними організаторами підрозділів та суддями з видів спорту.

Підготовка фахівців здійснюється шляхом проведення зборів та семінарів у відповідності до дійсних планів і програм. До змісту навчальних програм можуть вноситися корективи, які погоджуються між фахівцями професійної підготовки структурних підрозділів і установ правоохоронних органів та керівництвом відповідної територіальної організації ФСТ «Динамо» України. При цьому загальний бюджет часу, який передбачається програмою для підготовки фахівців, не змінюється. Під час проведення теоретичних та семінарських занять фахівці удосконалюють спеціальні знання, а на інструкторсько-методичних та навчально-тренувальних – оволодівають організаторсько-методичними навичками та вміннями. Крім того, зі слухачами проводяться диспути та круглі столи з обміну досвідом щодо організації і проведення навчального процесу та спортивної роботи з військовослужбовцями і працівниками. Навчально – методичні збори (семінари) розпочинаються з доведення до слухачів завдань навчання, інструкції з організації навчального процесу в Центрі, розкладу занять та розпорядку денного. Академічна година навчання в Центрі – 45 хв., тривалість навчального дня – 8 год., із них не більше 4 год. – практичні заняття. Склад навчальної групи – не більше 20 чол. Під час проведення навчально-методичних зборів, щоденно, у першій половині дня зі слухачами проводяться планові заняття з теоретичної та практичної підготовки згідно програми, в другій половині дня – самостійна підготовка та методична практика під керівництвом тренера-викладача. Кожне практичне заняття, як правило, проводиться комплексним методом: методична практика слухачів в проведенні занять; удосконалення техніки виконання програмних вправ; комплексне тренування. В ході занять керівники повинні дотримуватися заходів безпеки та запобігання травмування особового складу.

В часи самостійної підготовки фахівці поглиблюють свої знання з теоретичної підготовки та удосконалюють організаційно - методичні і практичні навички та вміння відповідно до напрямків діяльності. Вони залучаються до організації та проведення змагань і навчально-тренувальних занять в спортивних секціях, а також проведення планових занять з особовим складом, які проводяться у структурних підрозділах правоохоронних органів. З цією метою адміністрацією Центру складається та погоджується зі структурними підрозділами правоохоронних органів графік залучення слухачів до проведення вищезазначених занять. Для слухачів, які залучаються до методичної практики в часи самопідготовки, тренером-викладачем Центру розробляється план-завдання, на підставі якого слухачі складають план-конспекти. Оцінка якості виконання план-завдання слухачем відмічається керівником (тренером) під керівництвом якого проводиться захід.

З метою коригування програми навчання, в перший день зборів з фахівцями проводяться контрольні заняття з визначення їх рівня методичної та фізичної підготовки.

Порядок організації навчання, структурно-логічний зв'язок теоретичної і практичної підготовки слухачів визначається адміністрацією Центру в залежності від мети, термінів навчання, рівня підготовки слухачів та інших складових навчального процесу.

В ході навчання слухачі перевіряються та оцінюються з організаційно - методичної та практичної підготовки відповідно до програми. Поточний контроль здійснюється в усній, письмовій або тестовій формі. Результати контролю фіксуються у журналі обліку навчальних занять.

Після завершення навчання проводиться атестація фахівців, за підсумками якої їм видається свідоцтво про результати навчання установленого зразка. Атестація слухачів здійснюється тренерським складом Центру спеціальної фізичної підготовки за участю представників структурних підрозділів правоохоронних органів – замовників підготовки фахівців. Під час атестації слухачі оцінюються із теоретичної і практичної підготовки, а також організаційно - методичних навичок та умінь в проведенні занять. Теоретична підготовка оцінюються шляхом письмової відповіді на одне запитання. Методична практика слухачів перевіряється шляхом виконання методичного завдання. Для підготовки письмової відповіді на теоретичне питання та виконання методичного завдання слухачам відводиться 40 хв. Оцінка практичної підготовки слухачів визначається згідно установлених вимог та нормативів виконання вправ (прийомів). Оцінка методичної підготовки складається із оцінок, отриманих слухачем за теоретичні знання та якість виконання методичного завдання. Загальна оцінка підготовки фахівців складається з урахуванням їх рівня методичної та практичної підготовки.

До навчального процесу підготовки фахівців залучаються викладачі відомчих навчальних закладів, провідні тренери Товариства та федерацій з видів спорту, а також фахівці структурних підрозділів правоохоронних органів. Заняття проводяться на спортивній базі територіальної організації ФСТ «Динамо» України та учбово-матеріальних базах міністерств і відомств правоохоронних органів.

Початок навчання слухачів на зборах або семінарах визначається наказом Голови територіальної організації ФСТ «Динамо», на базі якої функціонує Центр. У ньому визначаються строки та місце проведення зборів, (збору), семінару, відповідальний за його організацію, керівники занять, категорія та склад слухачів, навчально-матеріальна база для проведення занять (в тому числі використання учбової бази міністерств та відомств), а також склад комісії для проведення атестації слухачів. Для проведення теоретичних занять виділяються спеціальні приміщення, з таким розрахунком, щоб усі слухачі могли вести конспект, а у викладача була можливість використовувати електронно-інформаційні засоби для наочного супроводження теоретичного матеріалу (лекції).

Для практичних занять слухачі забезпечуються необхідним спортивним інвентарем та обладнаними спортивними залами, тирами, тощо. Крім того, слухачі забезпечуються необхідною методичною літературою та формалізованими документами, які необхідні для забезпечення навчального процесу.


Хостинг від uCoz
Copyright MyCorp © 2024